Çift Monitör Kullanmak İçin 6 Sebep


yazilimci-neden-cift-ekran-kullanir

Çoğu kez film,dizi veya gerçek hayatta sık sık karşılaştığımız bir durum olan çift ekran kullanımı, bizleri çoğu kez “neden 2,3,4 ekran acaba?” sorusunu sormamıza sebep olmuştur. Tabii ki bunun cevapları çok farklıdır ve kişiden kişiye göre değişebilir fakat bir genelleme yapmak mümkündür.Peki genellemeyi ne üzerine yapmak bizi doğru sonuca götürür? Ben bu yazımda, sizlere” çift monitör bizlere ne gibi faydalar sağlar?” sorusu üzerinden konu hakkında bir genelleme yapacağım.

Çift Monitör Kullanmanın Faydaları

Birçok insan, çift monitör kullanmanın havalı olduğunu düşünmesinin yanı sıra gereksiz ve yorucu olduğunu düşünüyor. Evet, çift monitör kullanan herkes uzaya fırlatmak için roket tasarımları yapmıyor fakat yapılan işin kalitesini arttırdığını kanıtlayan 6 sebep var :

Gelişmiş üretkenlik

Yayınlanan çalışmalarda, çift monitörle çalışarak toplam üretkenliğin% 20-50 oranında arttırdığını kanıtlıyor. Örneğin, programcılar kaynak kodları için bir ekran ve programlama için bir ekran kullanabilir; çift ​​monitör kullanarak artık sekmeler arasında geçiş yapmasına gerek kalmaz. Bu hatayı azaltır ve daha fazla projenin tamamlanması için zaman kazandırır.

Daha iyi çoklu görev

Verimli çoklu görev, birden fazla uygulamanın aynı anda görünür olmasını sağlamak için yeterli ekran alanı gerektirir ve tek monitörlerin tek başına uyum sağlayamayacağı bir görünümdür. Müşteri hizmeti temsilcileri ve web tasarımcıları gibi bilgisayarlara ihtiyaç duyan “işçiler” artık sekmeler arasında geçiş yapmak ve sınırlı alana sığacak şekilde pencereleri yeniden boyutlandırmak için zaman kaybetmez ve görevlerini doğru ve verimli bir şekilde yerine getirmeye odaklanabilirler .

Daha kolay kopyalama ve yapıştırma

Çift monitör, sekmeler arasında geçiş yaparken ve çalışırken yukarı ve aşağı kaydırma ihtiyacını ortadan kaldırır. 

Görüntü ve video düzenleme

Çift monitörle, ekranınızın bir Mahjong oyunu gibi görünmesi yerine, düzenleme araçlarını bir ekrana koyabilir ve görüntüyü diğer ekranda anlık olarak analiz edebilirsiniz. 

Ürün karşılaştırması

Bir kamera satın almak istiyorsunuz ve aklınızda iki model var. Bir karar verme zamanı geldi, bu yüzden özelliklerini karşılaştırmalısınız. Yalnızca bir monitörünüz varsa, bir sekmeden diğerine ileri ve geri gitmeniz gerekir. Ancak iki monitörünüz varsa, farklılıklarını açıkça görmenize ve bilinçli bir satın alma yapmanıza yardımcı olması için modelleri yan yana görüntüleyebilirsiniz.(Sitelerdeki karşılaştırma araçları hariç)

Oyun deneyimi

 Daha fazla ekran alanı ile, düşmanları uzaktan görebilir, eylemlerini tahmin edebilir, misilleme planınızı yapabilir ve saldırı yapabilirsiniz! Çift monitör, gelişmiş görünürlük, daha büyük ekran alanı ve hem oyun zevkinizi arttırabilir hem de oyun deneyiminizi geliştirebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir