Programlama İçin En İyi 20 Dizüstü Bilgisayar – 2020

Bilgisayar programlaması tamamen algoritmalar, akış çizelgeleri ve kodlar ile ilgili değildir, birisinin donanımından anlaması gerekir.


yazilimcilar-icin-leptop-onerileri

Programlama İçin Bir Dizüstü Bilgisayar Satın Almadan Önce Kontrol Edin

 • Sabit Sürücü : Programlama için, 256 GB’lık bir SSD almayı düşünmeniz gerekir, ancak aynı şekilde 1 TB standart bir sürücüden de mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Hız kritik. Farklı kayıtlar ve klasörler yoluyla büyük miktarda enerji filtrelemesi yapacaksınız.
 • RAM : Geliştiriciler için RAM su gibidir. Genel dizüstü bilgisayar ile ilgili standart RAM sınırı 4GB civarındadır. Bu yapılandırma genellikle temel görevler için yeterlidir. Her durumda, yazılım mühendisleri için, 8GB RAM’den az olmayan bir dizüstü bilgisayar satın almanız önerilmektedir. Mükemmel bir dünyada, 16GB RAM’e sahip olmak ilk önceliğiniz olmalı. Bu daha pahalıya mal olur, ancak hafıza limiti tamamen faydalı olacaktır.
 • İşlem Hızı : İşlem gücü ile ayırdığınız en önemli şey derleme süresidir. Her halükarda, hedefinizi beklendiği kadar, ancak hedefinize uygun bir şekilde koordine eden bir makineniz olmalıdır. İ5 veya i7 işlemciye sahip dizüstü bilgisayarlar 2019’da programlama yapmak için en iyisidir.
 • Onarılabilirlik : RAM eklemeniz veya Sabit Diski daha büyük bir diskle değiştirmeniz gerekirse? Gelecek bir veya iki yıl içinde dizüstü bilgisayarınıza daha fazla güç eklemeniz gerektiğini anlarsanız, onarılabilirlik önemli bir faktördür. Tüm dizüstü bilgisayarlar bunu yapmasına izin vermez. Bunlardan bazıları (Macbook gibi), sabit sürücüyü veya RAM’i değiştirmenin neredeyse imkansız olduğu şekilde yapılmıştır.

Başlamadan Önce Kısa Bir Not

Bilgisayar programlaması tamamen algoritmalar, akış çizelgeleri ve kodlar ile ilgili değildir, birisinin donanımından anlaması gerekir. Mükemmel laptop ile birlikte kodları yazmak ve sorunları çözmek gerçekten çok önemlidir. Programlama dünyasında ilerlemenin en iyi yolu, fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacak en iyi dizüstü bilgisayara sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Kısacası, mükemmel dizüstü bilgisayar, üretkenliği artırmaya yardımcı olan işleri ve işlemleri hızlandırır.Mükemmel olan bir dizüstü bilgisayarı bulmak için, ne aranacağını bilmeniz gerekir.

1. Apple MacBook Pro MF839LL

Apple MacBook Pro 2.7 GHz Intel Core i5 işlemciye sahiptir. Bu dizüstü bilgisayar ile ilgili en iyi şey, 128 GB PCIE flaş depolama ve Intel Iris grafikleri ve 13.3 inç IPS Retina ekranıyla 8 GB DDR3L RAM olmasıdır.

Ekran boyutu13,3 inç IPS Retina Ekranı.
Ekran çözünürlüğü2500 x 1600
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
İşlemci2.7 GHz Intel Core i5
Veri deposu8GB LPDDR3 RAM
Bellek hızı1866 MHz

Apple MacBook Temel Özellikleri:

 • Batarya performansı mükemmel. Şarj ömrü boyunca 10 saat çıkarılabilir olmayan bir lityum-polimer bataryaya sahiptir.
 • İşlem gücü şaşırtıcı. Oracle ve Microsoft SQL Server gibi farklı teknolojiler üzerinde çalışmak isteyen programcılar için en iyisidir. Windows ve Linux VM’lerini hızlı bir şekilde çalıştırabilir ve performans mükemmel.
 • Retina MBP dayanıklıdır ve web tasarımcısı ve geliştiricisi olarak çalışan programcılar için idealdir.

Geniş belgeleri işleyebilir. Yeni Thunderbolt teknolojisi, programcılara 10 Gbps veri aktarım hızı ile diğer cihazlarla hızlı bir şekilde bağlantı kurma şansı veriyor. Ayrıca Python, Visual Studio, C# gibi API’leri de sorunsuzca çalıştırabilir. Programlama için en iyi Apple dizüstü bilgisayar.

Yan Not 1: Macbook’u sırtlarında taşıyan programcılar için nispeten düşük ağırlık önemlidir. Pek çok geliştirici Macbook 13 inç sürümünü kullanıyor (veya daha az güçle ancak daha uzun pil ömrüne sahip Macbook Air 13 inç ). Bir çok tasarımcı ve geliştirici işyerinde harici ekranı kullanıyor. Ancak, harici ekranları takılı dizüstü bilgisayarlar kullanıyorsanız, 15 inçlik sürümü tercih edin, çünkü ağırlık farkı küçük ancak ek ekran özelliği özellikle gözlük takıyorsanız ve günde 8-16 gün boyunca dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız fark yaratır.

Yan Not 2: Sert bir Macbook kullanıcısıysanız (günde 8-10 saat), daha sonra 3 yıla kadar garanti veren Apple Care uzatılmış garantisini satın almayı düşünün . 

Yan Not 3: Apple klavyelerinin güncellenmiş sürümleriyle ilgili sorunlara sahipti; Daha sonra 2018 ve 2019’da yayınlanan sürümlerde tıklamalar ile ilgili sorunlar giderildi ve toza karşı daha fazla koruma sağlandı. 

Ayrıca sizlerle paylaşmak istediğim laptoplar için tasarlanmış harika standlar var.


LAPT DESIGN

Yeni nesil laptop standı. Bilgisayar başında daha rahat, sağlıklı çalışabilmeniz için tasarladık. Hemen lapt kullanmaya başla ve bilgisayar başında üzün süreli çalışmalar senin için eziyete dönmesin.

Sadece seni değil bilgisayarınıda düşündük! akıllı hava alan tasarımımız ile  bilgisayarını masa zemininden üstte tutup daha az ısınmasına ve hızlı çalışmasını sağlar.

Neden kullanmalıyım?

Göz Sağlığını Korur

En iyi görüş açısını yakalayıp laptopun ekranın içine girme gereksinimi duymaz ve gözlerini koruyabilirsin.


Boyun Ağrılarını Engeller

Boyun ve sırt bölgenle laptopuna yaklaşma ihtiyacın olmayacağından bu bölgelerdeki ağrılarını azalacaktır.


Laptopun Hızlanır

Laptopun direk yüzeyle teması kesileceğinden fandaki hava akışı daha verimli hale gelecektir. Isınmayan laptopun daha verimli çalışacaktır.


2. Lenovo ThinkPad E570 Dizüstü Bilgisayar

Programlama için en ucuz dizüstü bilgisayarı arayanlar, Lenovo ThinkPad E570, mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Bu dizüstü bilgisayar hakkında şaşırtıcı olan şey, 12GB RAM + 128GB SSD + 1TB HDD’ye sahip birkaç en iyi geliştirici dizüstü bilgisayardan biri olması.

Ekran boyutu15.6 inç
Ekran çözünürlüğü1366 x 768
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
İşlemci2,5 GHz Intel Core i5
Veri deposu12 GB DDR4 2133
Bellek hızı2133 MHz
Sabit disk1000 GB hybrid_drive
Grafik İşlemcisiIntel HD Graphics 620

Lenovo ThinkPad Temel Özellikleri:

 • Oyun programlaması için harika bir dizüstü bilgisayar
 • 802.11 A / C kablosuz tipiyle birlikte entegre kart, bağlantısını daha hızlı yapar.
 • Sabit sürücü dönme hızı 7200 RPM’dir ve bu yüzden işlem hızı birinci sınıftır.
 • Sanal makine dostudur.
 • 128GB SSD ve 1 TB SATA sabit diskin birleşimi o kadar şaşırtıcı ki, bir OS’yi SSD ve diğer veri dosyalarında SATA sabit diskinde tutabilirsiniz.

Programcılar performansı ve hızı sever . Bu laptop, full stack programcısı olarak çalışan insanlar için mükemmel bir seçim yapan en iyi özelliklere sahiptir. Intel i5 işlemci ve DDR4 12 GB Ram’ın birleşimi, bu dizüstü bilgisayarın uygulama geliştirme, oyunlar veya android kodlama dahil Hadoop programlama yapmasına olanak tanır . Depolama, Büyük veri geliştiricisi olarak çalışan insanlar için gerekli olan 128 GB’lık SSD ve 1TB SATA sabit disklerinden oluşur. Kısacası, ThinkPad’in 2019’da programlama için güçlü bir dizüstü bilgisayar olduğunu söyleyebiliriz .

Yan Not: Thinkpad, orijinal olarak IBM tarafından yaratılmış olan ünlü dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardır. Ardından Lenovo Thinkpad’i satın aldı ve klavyedeki değişiklikler gibi bazı değişiklikler getirdi. Ancak Thinkpad’ler, dayanıklılıkları ve kaliteleri nedeniyle hala taşınabilir dizüstü bilgisayarların en iyi markalarından biri.

3. Dell XPS15

Dell XPS15, herhangi bir bilgisayar programcısının 2019’da programlama için bir dizüstü bilgisayarda istediği tüm temel özelliklere sahip olan mükemmel bir tasarım parçasıdır. Performans ve taşınabilirlik söz konusu olduğunda gerçekten şaşırtıcı bir üründür. Büyük kodlama havuzlarını verimli bir şekilde depolayabilmesi için depolama için daha büyük 1 TB SSD ve 16GB RAM’e sahiptir. Her G / Ç işleminin performansı, özellikle HDD kullanan dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırıldığında SSD tarafından artırılır. Performans ile birlikte bu dizüstü bilgisayar daha hızlı açılır. Bu dizüstü bilgisayar ile ilgili en iyi şey, disk okuma ve yazma işlemine ihtiyaç duyan programları ve komut dosyalarını programlamanın çok daha hızlı gerçekleşmesi ve betiklerin bir HDD’den çok daha hızlı bir şekilde derlenmesidir.

Ekran boyutu15.6 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü3840 x 2160
İşlemci3.8 GHz Çekirdek i7-740QM
Veri deposu32 GB DDR4
Sabit disk256 GB SSD
Grafik İşlemcisigeforce gtx
Chipset Markasınvidia
Kart Açıklamasıadanmış
Kablosuz türü802.11 A / C

Dell Temel Özellikleri:

 • 7. Nesil Intel Kaby Lake Çekirdeği i7-7700HQ Dört Çekirdekli İşlemciye sahiptir. Bunun yardımıyla, bu dizüstü bilgisayar sadece bir blockchain geliştiricisi ve siber güvenlik araştırmacısı olarak çalışan insanlar için mükemmeldir.
 • Tüm sanal makineler için güvenilir, sağlam ve verimlidir.
 • Çok görevli programlama ile mükemmel pil ömrü.

Bu dizüstü bilgisayar tüm en iyi özelliklere sahiptir ve blockchain geliştiricileri, bilgi güvenliği araştırmacısı, oyun programcıları veya Swift ve Java ile kodlamak isteyen insanlar için şiddetle tavsiye edilir.

Yan Not: Dell XPS harika bir ekran, taşınabilirlik ve pil ömrü sağlar. Genellikle Apple MacBook ve Lenovo Thinkpad ile programcılar için en iyi seçenek olarak görülüyor. Apple, Lenovo ve Dell, bir programcı olarak garantili performans ve taşınabilirlik istiyorsanız, en iyi 3 markadır.

4. Acer Aspire E15

Android Studio, Visual Studio veya PostgreSQL üzerinde çalışmak istiyorsanız , Acer Aspire E15, 2019’daki programcılar için en iyi dizüstü bilgisayardır. Bu dizüstü bilgisayarda 12 saat pil ömrü ve 8 GB RAM ile birlikte 8 nesil RAM’in 7’nci nesil i5 işlemcisi bulunmaktadır. 256 GB kapasite. Sadece bu değil, zorlu uygulamaları yürütmek için DDR5 2GB video belleği olan NVIDIA GeForce 940MX GPU’ya sahip. Bu laptop programcılar için su gibidir. Tüm bu şaşırtıcı özellikler nedeniyle C # geliştiricileri ve ayrıca web tasarımcıları / web geliştiricileri için önemlidir.

Ekran boyutu15.6 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 piksel
İşlemci2,5 GHz Intel Core i5
Veri deposu8 GB DDR SDRAM
Sabit diskSATA
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce 940MX
Chipset Markasınvidia
Kart AçıklamasıAdanmış
Grafik Kartı Ram Boyutu2000 MB
Kablosuz türü802.11 A / C
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı2
Ortalama Batarya Ömrü (saat olarak)

Acer Aspire Temel özellikler:

 • Core i5-7200U İşlemci 2.5GHz’e sahip ve 3.1GHz’e genişletilebilir. Bu, onu Microsoft Visual Studio ve Android stüdyo programcıları için en güçlü dizüstü bilgisayarlardan biri yapar.
 • Bu dizüstü bilgisayar ile ilgili en iyi şey, ek bir SSD takmayı mümkün kılan SSD için iki yuvalı olmasıdır.

İster başlangıç ​​seviyesinde ister gelişmiş bir programcı olun, bu laptop, öngörülebilir gelecek için programlama arkadaşınız olacak.

5. Microsoft Surface Pro (Intel Core i7)

Microsoft, çekici bir ekranı ve mükemmel yapılandırması ile mükemmel bir dizüstü bilgisayar vermiştir. Surface pro dizüstü bilgisayar, gelişmiş Java ve MongoDB geliştiricileri için en iyi seçimdir. Dahası, aynı zamanda 13,5 saat pil ömrüne ve tam masaüstü yazılımı kolayca çalıştırabilen ve sorunsuz ve verimli bir iş akışı sağlayan güçlü bir Intel Core işlemciye sahiptir.

Ekran boyutu12.3 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü2736 × 1824 piksel
İşlemci4 GHz 8032
Veri deposu16 GB
Sabit disk1 TB Flash Bellek Katı Hal
Grafik İşlemcisiIntel Iris ve HD grafikler
Kart AçıklamasıEntegre
Kablosuz türü802.11B, 802.11G, 802.11n
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı1
yazilimcilar-icin-leptop-onerisi-microsoft-1
Microsoft Surface Pro (Intel Core i7)

Microsoft Surface Pro Temel özellikleri:

 • İ7 işlemci ile birlikte 1 TB Flash bellek katı hal Android, Swift (iOS için), Amaç C, HTML5, Java, C # programlama kodu yazan insanlar için ölümcül bir kombinasyondur.
 • 16 GB RAM, veri bilimcisi olan ve yoğun olarak MATLAB ve Python kullanan programcılar için faydalıdır.
 • İntel iris ve HD grafik işlemcisi, mobil oyunlar veya mobil uygulamalar geliştiren kodlayıcılar için kullanışlıdır.

Bu dizüstü bilgisayarda, dokunmatik klavyede okunan parmak izi oldukça daha hızlı ve çok doğru. Kısacası, Microsoft surface pro, 2019’daki programcılar için eksiksiz bir pakettir.

6. ASUS P Serisi P2440UQ-XS71

Bu laptop çok sağlam. Yeniden başlatmadan birden fazla gün boyunca çalışabilir ve işletim sistemi çarpmalara karşı dayanıklıdır. Asus P serisi, C ve C ++ yazan programcılar için idealdir; Cron için Linux komut dosyası; Ayrıca MySQL, dBase ve Oracle veritabanı programlama kodu ve API geliştirme. 18 saatlik en iyi pil ömrüne sahiptir ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde işleyebilir.

Ekran boyutu14 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 piksel
İşlemci2.7 GHz Yok
Veri deposu12 GB
Sabit diskFlash Bellek Katı Hali
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce 940MX
Chipset Markasınvidia
Kart AçıklamasıAdanmış
Kablosuz türü802.11 A / C
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı1
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı3

ASUS P serisi Temel özellikler:

 • Bu dizüstü bilgisayar, 7. Nesil Intel Core i7 7500U 2.7GHz ve 12GB RAM, 512GB SSD ve Nvidia GeForce 940MX ayrı grafik kartı ve çift veri depolama uygulamalarının yardımıyla programlanabilen çift çekirdekli “ Kaby Lake” işlemcinin birleşimidir. kolayca.
 • Toplam 4 USB portu vardır. Bunlar 3 x USB 3.0, 1 x USB2.0. 1 x HDMI, 1 x VGA bağlantı noktası.

Bu, API gelişimi için kod yazmak isteyen programcılar için en iyi dizüstü bilgisayardır. API’ler belirli platformlar veya işlevler için oluşturulur ve her API, oluşturulduğu platformun / cihazın / sitenin / hizmetin kodlama diline sahip olur. ASUS P serisi API geliştirme için mükemmel bir dizüstü bilgisayar.

7. HP Dizüstü Bilgisayar 15-ay011nr

Bu HP notebook, bir programcının temel uygulama geliştirme için isteyeceği her şeye sahiptir. Çok fazla grafik kartı veya hızlı sabit sürücü işlemi gerektirmeyen “daha ​​hafif” yazılım kodlaması yaparsanız, bu dizüstü bilgisayar mükemmeldir. Kısacası, bu dizüstü bilgisayar çoğunlukla HTML, CSS ve temel kodlama yazan programcılar için idealdir.

Ekran boyutu15.6 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 × 1080 piksel
İşlemci2,3 GHz Intel Core i5
Veri deposu8 GB DDR3L SDRAM
Bellek hızı1600 MHz
Sabit disk1 TB SATA
Grafik İşlemcisipaylaşılan
Chipset Markasıintel
Kart Açıklamasıentegre
Kablosuz türü802.11 A / C
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı2
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı1
Ortalama Batarya Ömrü (saat olarak)7.15 saat

HP Notebook Temel Özellikleri:

 • 2.8GHz’e kadar turbo güçlendirme özelliğine sahip 5-6200U İşlemci 2.3GHz’ye sahiptir ve HTML, CSS ve Sıvı programlama dilleriyle birlikte WordPress veya Shopify uygulama geliştirme üzerinde çalışmak için yararlıdır.
 • Küçük ölçekli uygulama geliştirme için yeterli olan 1 TB 5400 RPM Sabit Diski vardır.

Kısacası, bu dizüstü bilgisayar ayrıca WordPress / Shopify geliştirmesi yapan ve yalnızca HTML / CSS ile çalışması gereken tüm programcılar için mükemmeldir.

8. Apple 13 ″ MacBook Air

Bu dizüstü bilgisayar, iOS uygulamaları geliştiren programcılar için en iyisidir ve C ++ kodları yazan programcılar için de kullanışlıdır. MacBook Air 256 GB SSD, SD kart açıklığı, Thunderbolt 2 portu içerir ve en yeni Mac OS ile önceden tanıtılmıştır. Ekipman, kodlama ve iOS uygulama geliştirme sırasında ideal uygulama için yeterlidir.

Ekran boyutu13.3 inç
İşlemci1.8 GHz Intel Core i5
Veri deposu8 GB DDR3 SDRAM
Sabit diskflash_memory_solid_state
Grafik İşlemcisiintegrated_graphics
Chipset Markasıintel
Kablosuz türü802.11abg, 802.11 A / C, 802.11 a / b / g / n, 802.11A

Apple 13 ″ MacBook Air Temel özellikleri

 • Pil, 0,68 inçlik ince bir kutuya yerleştirilmiştir. Sadece 2,96 pound ağırlığında ve 12 saate kadar sürer.
 • 1600MHz LPDDR3 bellek, iOS uygulamalarını kodlarken ve geliştirirken optimum performans için yeterlidir.
 • 8GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci, güvenlik analistlerine VMWare’de Kali Linux işletim sistemini çalıştırmak için yeterli güç ve işlem hızı sağlar.

Attığınız hemen her şeyi halledebilecek basit ama güçlü bir dizüstü bilgisayardır.

Yan Not: MacBook Air 13’ün son sürümü, bu dizüstü bilgisayarı Apple MacBook Pro Retina’ya karşı alternatif bir seçenek haline getiren yüksek çözünürlüklü retina kalitesinde bir ekran ekledi. Ama fiyatları kontrol et! MacBook Air 13’ün fiyatı neredeyse MacBook Pro’yla karşılaştırılabilir ve MacBook Pro 13’te daha fazla güç ve daha fazla RAM karşılığında MacBook Air’deki ağırlığın ikinci ve işlem bitini ve 2-3 saatlik pili kullanmak isteyebilirsiniz.

9. Asus VivoBook M580VD-EB54

256G SSD + 1TB HDD’ye sahip Intel Core i7 ve 16GB RAM ile güçlendirilmiş, bu sırada kullanılan dizüstü bilgisayar, tüm programlama sanal ürünlerini oldukça zahmetsizce çalıştırabilir ve benzer şekilde en yeni oyunları oynayabilir.   Bunun yanı sıra, ayrıca olağanüstü keskin ve ergonomik olarak belirlenmiş bir dizüstü bilgisayardır. Zekice tasarlanmış çift fanlı konfigürasyonu, bu dizüstü bilgisayarı normal oyunlarda güvenli bir şekilde saklamak için güçlü bir soğutma sağlar.

Ekran boyutu15.6 inç
Ekran çözünürlüğü1920 x 1080
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 piksel
İşlemci2,8 GHz 8032
Veri deposu16 GB DDR4
Sabit disk1000 GB Hibrit Sürücü
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce GTX 1050
Chipset MarkasıNVIDIA GeForce GTX 1050
Kart AçıklamasıAdanmış
Grafik Kartı Ram Boyutu4 CİGABAYT
Kablosuz türü802.11 A / C
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı2
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı1

ASUS Vivo Book Temel özellikleri

 • Dizüstü bilgisayarın herhangi bir tıkanıklık veya parazitle bağlandığından emin olan çift bantlı 802.11ac Wi-Fi özelliğine sahiptir
 • Salesforce geliştiricileri olan programcılar için gerekli olan dengeli hız ve depolama kapasitesine sahiptir.

Asus M580VD-EB54 gerçekten programlama ve kodlama için uygun olan, etkili elit donanımına sahip bir oyun dizüstü bilgisayarı. Bu yüzden 2019’da en iyi geliştirici dizüstü bilgisayarında en çok kullanılanlar arasında.

10. Lenovo ThinkPad X1 Karbon 20BTS1V900

Lenovo X1, Oracle ve Linux ile çalışan insanlar için Linux’u iyi çalıştırabilen inanılmaz bir dizüstü bilgisayar. 16GB DDR3 hafızası, programcılara çoklu görev gücü sağlar ve çeşitli kodlama depoları üzerinde çalışabilirler.

Ekran boyutu14 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü2560 x 1440
İşlemci2,6 GHz Çekirdek i7 5600U
Veri deposu266 GB DDR3 SDRAM
Sabit disk16 GB flash_memory_solid_state
Grafik İşlemcisiintegrated_graphics
Chipset Markasıintel
Kart AçıklamasıIntel HD Graphics 5500
Kablosuz türü802.11 A / C

Lenovo X1 Carbon Temel özellikleri:

 • 2019’daki programcılar için gerçekten çok önemli olan güvenlik gibi özellikler sunan 256 GB – M.2 SSD TCG Opal Şifrelemeye sahiptir.
 • Grafikler, tam HD ve WQHD çözünürlük ile iyi desteklenir.

Belleğin programcılar için bir test olması durumunda, bu dizüstü bilgisayar 16GB RAM ve 256 GB SSD sabit disk sunar. 

11. Acer Amiral Gemisi CB3-532

Acer Flagship CB3-532 en iyi programlama dizüstü bilgisayarlardan biridir. Bunun nedeni, programcıların gün ışığında bile gelişmiş ekran netliği yaşamalarını sağlayan sıfır hava boşluğuna sahip olmasıdır. Bu laptop hakkında en iyi şey, C, C ++ gibi çeşitli programlama dilleri ve ASP.Net gibi bir çerçeve ile çalışmak için yeterince iyi olan 2.48GH işlemciye sahip olmasıdır. Bu dizüstü bilgisayar, küçük ölçekli yazılım uygulamaları üzerinde çalışan programcılar için mükemmel bir araçtır.

Ekran boyutu15.6 inç
Ekran çözünürlüğü1366 x 768
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
İşlemci1,6 GHz Celeron D İşlemci 360
Veri deposu2 GB DDR3 SDRAM
Bellek hızı1600 MHz
Sabit disk16 GB flash_memory_solid_state
Grafik İşlemcisiHD Grafik 400
Chipset MarkasıIntel
Kart AçıklamasıEntegre
Kablosuz türü802.11bgn, Bluetooth
Ortalama Batarya Ömrü (saat olarak)7 saat
yazilimci-icin-leptop-onerisi-lenovo-4

12. Lenovo 320-15

Lenovo 320-15 en iyi Lenovo programlama dizüstü bilgisayarıdır. AMD A12-9720P ile 15,6 ″ HD ekrana ve 1 TB Sabit Sürücü ile 8 GB Belleğe sahiptir. Bu laptop için harika olan şey, 8 GB DDR4 SDRAM’a sahip olması ve 16 GB’a genişletilebilir olmasıdır.

yazilimci-icin-leptop-onerisi-lenovo-5
Ekran boyutu15.6 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1366 × 768 piksel
İşlemci2.7 GHz AMD A Serisi
Veri deposu8 GB DDR3
Sabit disk1 TB Hibrit Sürücü
Grafik İşlemcisiIntel HD Graphics 500
Chipset Markasıamd
Kart AçıklamasıEntegre
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı1
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı2
Ortalama Batarya Ömrü (saat olarak)5 saat

13. MSI GT70 DOMINATOR DRAGON

Bu kodlama ve programlama için en iyi dizüstü bilgisayar. Bunun nedeni Intel Core i7-4810MQ ve 2,7 GHz İşlemciye sahip olmasıdır. Aynı zamanda 8 GB DDR3L RAM ve 17.3-inç Ekranlı 1 TB 7200 rpm Sabit Diske sahiptir.

yazilimci-icin-leptop
Ekran boyutu17.3 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 piksel
İşlemci2.8 GHz Intel Core i7
Veri deposu8 GB DDR3L
Bellek hızı1600 MHz
Sabit disk1 TB SATA
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce
Chipset Markasınvidia
Kart AçıklamasıAdanmış
Kablosuz türü802.11.ac
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı2
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı3

14. ASUS ROG G703GX-XS98K

Bu programlama için en iyi Asus dizüstü bilgisayardır. 8. Nesil Intel Core i9-8950HK Kahve Gölü Hexa Core İşlemci ve 8GB GDDR6 ile NVIDIA GeForce RTX 2080’e sahiptir. Bu Big Data geliştiricileri için şaşırtıcı bir dizüstü bilgisayar.

yazilimci-icin-leptop
Marka adıME2 MichaelElectronics2
DiziASUS ROG G703GX-XS98K
Donanım PlatformuPC
İşletim sistemiWindows 10
Ürün Ağırlığı10,36 pound
Ürün Boyutları12,5 x 16,7 x 2 inç
Ürün Ölçüleri L x G x Y12,5 x 16,7 x 2 inç
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci Sayısı6
Bilgisayar bellek tipiSODIMM
Sabit Sürücü ArabirimiKatı hal

15. HP – 17.3 ″ Dizüstü Bilgisayar

Bu programlama için en iyi bütçe laptop. Bu, Python, SQL gibi çeşitli programlama dilleriyle oynamayı seven kodlayıcılar için ideal bir dizüstü bilgisayardır. Bu dizüstü bilgisayar ile ilgili en güzel şey, çift hoparlörlü 7. Nesil Intel Core i5-7200U İşlemci ve DTS Studio Sesi olmasıdır.

yazilimci-icin-leptop-onerisi-hp-5
Ekran boyutu17.3 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1600 x 900
İşlemci2.7 GHz Intel Core i7
Veri deposu8 GB SDRAM
Bellek hızı2133 MHz
Sabit disk1 TB mekanik_hard_drive
Grafik İşlemcisiIntel HD Graphics 620
Chipset Markasıintel
Kart AçıklamasıEntegre
Kablosuz türü802.11.b, 802.11.g, 802.11.n
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı2

16. Lenovo IdeaPad 330 Dizüstü Bilgisayar

Lenovo IdeaPad 330, Linux ve Oracle ile çalışan insanlar için Linux’u iyi çalıştırabilen inanılmaz bir dizüstü bilgisayar . Bu veritabanı yöneticileri olarak çalışan insanlar için ideal bir laptop . Bu programlama için en ucuz laptop.

yazilimci-icin-leptop-onerisi-lenovo-7
Ekran boyutu15.6 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1366X768 piksel
İşlemci1,6 GHz Intel Core i5
Veri deposu8 GB DDR4
Sabit disk1 TB Hibrit Sürücü
Chipset Markasıintel
Kart AçıklamasıEntegre
Kablosuz türü802.11.ac
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı2

17. Dell XPS 9370

Dell XPS 9370, herhangi bir bilgisayar programcısının programlama için bir dizüstü bilgisayarda istediği tüm temel şeylere sahip olan, parlak bir tasarım parçasıdır. Görünüş ve taşınabilirlik söz konusu olduğunda gerçekten şaşırtıcı bir üründür. Bu programlama için en iyi Dell dizüstü bilgisayar.

yazilimci-icin-leptop-onerisi-dell-6
Ekran boyutu13.3 inç
Ekran çözünürlüğü3840 x 2160
Maksimum Ekran Çözünürlüğü3840 x 2160
İşlemci4 GHz Intel Core i7
Veri deposu16 GB SDRAM DDR3
Bellek hızı2133 MHz
Sabit disk512 GB SSD
Grafik İşlemcisiIntel HD Grafik
Chipset MarkasıIntel
Kart Açıklamasıentegre
Kablosuz türü802.11.ac, Bluetooth
USB 2.0 Bağlantı Noktası Sayısı1

18. GIGABYTE AERO 15-X9-RT5P

Bu dizüstü bilgisayar kodlayıcı oyun geliştirme için isteyeceği hemen hemen her şeye sahiptir. Bu dizüstü bilgisayar hakkında en iyi şey, 15.6 ″ İnce Çerçeve LG FHD 144Hz 1920 × 1080 IPS Parlama Önleyici ekran LCD ve oyun geliştirme için şaşırtıcı olan X-Rite Pantone Sertifikalı Ekrana sahip olmasıdır. Başka bir deyişle, ilk 10 programlama dizüstü bilgisayarlarından biridir.

yazilimci-icin-leptop-1
Ekran boyutu15.6 inç
Ekran çözünürlüğü1920 × 1080 piksel
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
İşlemci4.1 GHz Intel Mobil CPU
Veri deposu16 GB SO-DIMM
Sabit disk1 GB
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce
Chipset MarkasıNVIDIA
Kart AçıklamasıAdanmış
Grafik Kartı Ram Boyutu8 GB
Kablosuz türü802.11.ac, Bluetooth
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı3

19. AORUS 15-X9-RT4BD 15

Bu, tüm programlama sanal ürünlerini zahmetsizce yönetebilen ve ayrıca ayna iş istasyonlarını idare edebilen hat destekli dizüstü bilgisayardır. Bu laptop programlama için en iyi işlemciye sahip.

Laptop19-300x193
Ekran boyutu15.6 inç
Ekran çözünürlüğü1920 × 1080 piksel
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
İşlemci4.1 GHz Intel Mobil CPU
Veri deposu16 GB SO-DIMM
Sabit disk2 TB Hibrit Sürücü
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce
Chipset MarkasıNVIDIA
Kart AçıklamasıAdanmış
Grafik Kartı Ram Boyutu8 GB
Kablosuz türü802.11.ac, Bluetooth
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı4

20. Razer Blade 15 RTX

8th Gen Intel Core i7-8750H ile güçlendirilmiş ve 4.1GHz’e kadar 6 çekirdekli işlemci bu dizüstü bilgisayar, en iyi programlama dizüstü bilgisayarlarından biridir. Bu dizüstü bilgisayar tüm faydalı özelliklere sahiptir ve blok zinciri geliştiricileri, bilgi güvenliği araştırmacısı, oyun programcıları veya Swift ve Java ile kodlamak isteyen insanlar için çalışan programcılar için oldukça uygundur.

Laptop20 (1)
Ekran boyutu15.6 inç
Maksimum Ekran Çözünürlüğü1920 × 1080 piksel
İşlemci4.1 GHz
Veri deposu16 GB DDR4
Sabit diskFlash Bellek Katı Hali
Grafik İşlemcisiNVIDIA GeForce
Chipset MarkasıNVIDIA®
Kart AçıklamasıAdanmış
Grafik Kartı Ram Boyutu6 GB
USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı3

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

4
2 paylaş, 4 Puanlar
Ahmet Kaptan

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Acerın fiyatını nasıl öğrenebilirim? Bildiğim bütün sitelere baktım ama burda yazan özellikleri birebir taşıyanını bulamadım. Yardımcı olabilirseniz harika olur 🙂