FaceApp’ı Silmek, Sizi Güvende Tutar Mı ?

Geliştirilen yapay zeka teknolojisi ile sizi bile şaşırtacak sonuçlar ortaya çıkar.Özellikle yaşlandırma tekniği ile gündeme bomba gibi düştü.


FaceApp ile Gelen Büyük Tehlike ? |30.07.2019

Son zamanlarda bizim ve birçok akıllı telefon kullanıcısının gündeminde olan FaceApp’den bahsetmek istiyorum.

FaceApp : Tek bir dokunuşta yapay zeka ile yüzünüzü değiştiren bir uygulamadır.

FaceApp nedir ? Ne işe yarar ? Hayatınıza ne katar veya ne eksiltir ? FaceApp sizin yüzünüzü çekerek, çekilen fotoğrafta , size verilen özellikler ile oynama yapmanızı sağlar.

Geliştirilen yapay zeka teknolojisi ile sizi bile şaşırtacak sonuçlar ortaya çıkar.Özellikle yaşlandırma tekniği ile gündeme bomba gibi düştü.

faceapp-nedir-guvenli-midir

FaceApp Güvenli Mi ?

Peki gelelim FaceApp uygulaması ile üretilen komplo teorilerine.Bir çok kişi fotoğraf çektikten sonraki güvenliğimizi konuştu.Fakat benim dikkat ettiğim nokta ise : daha bu uygulamayı yüklerken risk altında olduğumuzu konuşan olmadı.

Tam aksine FaceApp programının zararsız olduğunu söyleyenlerde oldu.

Antivirüs şirketi Check Point’den bir araçtırmacı olan Aviran Hazım Kan’a göre:Bu uygulamanın iyi bir şekilde geliştirildiği anlaşılıyor-açgözlü izinler yok ve program idda ettiklerini yapıyor “ diyor.

Aslında, KanUygulamanın tüm resimlerinizi sormadan çaldığı iddalarının asılsız olduğunu, ama , uygulamanın bir Rus geliştirici tarafından yapıldığını , ancak belirli bir uygulamanın veya geliştiricinin yanlış bir şey yaptığına dair bir kanıt olmadan , suçlamanın yanlış olduğunu” söylüyor.

Peki Bizden Bu Uygulamanın Karşılığında Ne Alıyorlar ?

Çerez verileri gibi bir çok bilgiyi üçüncü taraf reklam ortakları ile paylaşılabilir.Bu bilgiler , üçüncü taraf reklam ağlarının yanı sıra, sizin için en fazla ilgi çekeceğine inandıkları hedeflenmiş reklamlar yayınlanmasına olanak tanır.

“Başka bir deyişle,sizi daha iyi izlemeleri için verdiğiniz verileri kullanarak çevrim içi izleyicilerle çalışıyorlar”

Ücretsiz hizmetler sunan bir çok şirket,sizi web üzerinde izlemek ve reklamları ilgi olanlarımıza göre uyarlamak için tasarlanmış büyük bir ekosistemin parçasıdır.Şirketler uzun süredir bunun ücretsiz bir hizmet için ödenmesi gereken küçük bir fiyat olduğunu ve hedeflenen reklamları için sizin için daha değerli olduğu kabul edilir.


Siberci.com


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir