Bilgisayar Programcıları Evden Nasıl çalışır?

Öncelikle, iş için doğru yazılım mühendisi olmaları gerekir, sonra yüzlerce veya binlerce oturmuş, organize, üretken ve hedef odaklı olduklarını göstermeleri gerekir


Şirketler İçin Doğru Kişi Misiniz?

Öncelikle, iş için doğru yazılım mühendisi olmaları gerekir, sonra yüzlerce veya binlerce oturmuş, organize, üretken ve hedef odaklı olduklarını göstermeleri gerekir. İş arkadaşlarından sadece bir mail uzakta olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Ve evde çalışmaktan elde edeceğiniz müthiş faydalarla birlikte fantastik bir freelance bir iş kazanırsınız

Acemi ve Yeni Başlayan Yazılımcılar İçin İş Şansı Var Mı ?

Bir acemi veya küçük geliştirici iseniz, hala umut var. Bizim gibi bir süredir şirketlerimizde her zaman saygın bir açılış kampı dışında, programlamaya yeni başlayan birini işe alıyoruz. 

Programlamaya yeniyseniz, çeşitli geliştiricilerin dirsek dirseğe oturabileceğiniz destekleyici bir ofis ortamında çoğu zaman daha iyi olduğunuzu açıkça belirteceğim. Hâlâ istiyorsan (ya da coğrafya yüzünden) uzaktan çalışmak istiyorsan, işte umduğum bazı yardımcı tavsiyeler.

Acemiler ve Yeni Yazılıma Yeni Başlayan Yazılımcılar İçin Tavsiyeler

Size uzak bir pozisyonda şans tanımak isteyen bir şirket bulursanız, mentorluk kabul edilebilir ve bir garanti alamazsanız, işi kabul etmeyin. İdeal olarak bu, genç geliştiricileri başarılı bir şekilde başarıyla üst sıralara taşıyan bir program yoluyla yapılmalıdır.

Süreç, platform, kod temeli, en iyi uygulamalar, vb. İçin kapsamlı dokümantasyon ve haftada en az çift program saati için daha kıdemli bir ekiple çalışma taahhüdünü içermelidir.

Deneyim seviyenizle aynı pozisyonda başlayan mevcut bir çalışanla konuşmanıza izin vermek istiyorlarsa, bunu yapın. Şirket başarılı bir mezunu işaret edemiyorsa, mentorluk garantisine daha derinden danışın. Çok fazla soru sormaktan korkma. Unutma, iki nedenden dolayı seni işe alıyorlar: 1) ucuzsun ve 2) sen bir yatırımsın. Neredeyse hiç kimse evde kendi başına başarılı bir kıdemli yazılım mühendisi olamaz.

Umutsuz Olmamanızın için Sebebler

 Ancak, hem ileri görüşlü uzak şirketler hem de evdeki genç geliştiricilerin doğru çalışmaları hem şirkete hem de yazılımcı için bir çok faydası vardır.Umutsuz olmayın çünkü her şeyin başlangıcı vardır.Size verilen işi düzgün yaptığınızda çevreniz de bu oranla genişler ve iş alımları ve şirket seviyeleri aynı oranla yükselir.


Yazar : Ahmet Kaptan


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir