2021 Yılının En İyi VPN Hizmeti


vpn-nedir

Gerçekten bir VPN’e ihtiyacınız var mı? İster uzaktan çalışıyor olun, ister yalnızca verilerinizi ve internet gizliliğinizi korumak istiyor olun, kısaca cevap her zaman evettir. VPN hizmeti, siz ve ziyaret ettiğiniz web siteleri arasında şifreli bir bağlantı oluşturarak, halka açık bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda bile bilgilerinizi güvende tutar. 

Ancak her VPN hizmeti aynı performansı sunmaz ve pazarda, ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi VPN hizmetini bulmayı zorlaştırabilecek artan sayıda çok seçenek var. İşte makalemin başladığı nokta tam da burası.

VPN Hizmeti Nedir?

Ticari bir sanal özel ağ, bilgisayarınız ve internet arasında şifreli bir tünel oluşturarak daha az özel bir ağ üzerinden özel bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanıyan bir teknolojidir.  Bir VPN, ülkenizdeki sansürü aşmanıza veya başka bir ülkeden coğrafi olarak kısıtlanmış medya içeriğine erişmenize izin verebilir ve internet servis sağlayıcınızın web’de gezinmenizi gözetleyerek gizliliğinize müdahale etmesini önleyebilir. VPN hizmeti, farklı bir konumdan veya ülkeden bağlanıyormuşsunuz gibi görünmenize izin verir. 

https://siberci.com/en-fazla-hacker-sayisina-sahip-5-ulke/

VPN, havaalanlarında, barlarda veya kafelerde sunulanlar gibi halka açık, korumasız Wi-Fi kullanan herkes için harikadır. VPN’niz, iş projelerinizden banka hesabı giriş bilgilerinize kadar hassas bilgilerinizi, halka açık Wi-Fi ağlarında dolaşan kötü niyetli aktörler tarafından görülmekten korur. Bir VPN hizmeti, internette gezinirken, bilgisayarınız VPN’nizin şifreli bağlantısı üzerinden web sitesiyle iletişim kuracaktır. VPN daha sonra isteği sizin için iletecek ve web sitesinden gelen yanıtı güvenli bağlantısı aracılığıyla geri iletecektir.

En İyi VPN Hizmeti

Çok sayıda hizmeti test edip araştırdıktan sonra, çevrimiçi bilgilerinizi tamamen güvende tutacağını düşündüğüm VPN sağlayıcılarının bir listesini topladım. Bir VPN seçerken dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Mevcut test ve sıralama sistemimizde fiyat, performans, güvenlik, sunucu konum sayısı, uzaktan erişim kolaylığı, bant genişliği sınırları, günlük kaydı, özel ve dinamik IP, istemci VPN yazılımı ve müşteri desteği dahil olmak üzere 20’den fazla faktörü göz önünde bulundurdum. Aşağıda, ExpressVPN ,  Surfshark , IPVanish  ve  NordVPN gibi popüler isimler de dahil olmak üzere en iyi VPN seçeneklerinizi  listeledim . 

Her VPN sağlayıcısının rakiplerine kıyasla nasıl bir durumda olduğunu ve mevcut olabilecek yeni VPN hizmetlerini yakından takip ediyorum.  Yeni hizmetler piyasaya çıktıkça bu VPN kılavuzunu düzenli olarak güncelleyeceğim.

Bununla birlikte, VPN konusu kafa karıştırıcı ve gizemli olabilir. Bu yüzden aşağıya 4 adet tavisye bırakıyorum.

Ücretsiz VPN hizmetlerini kullanmayın :Önerebileceğim yalnızca saydıklarım olduğu için aşağıda yalnızca ücretli VPN seçeneklerini bulacaksınız. 

Log tutmayan bir VPN arayın : En iyi VPN’ler mümkün olduğunca az log tutar ve bunları mümkün olduğunca anonim hale getirir. Ancak “kayıt tutmayan” VPN’ler bile %100 anonim değildir.  

VPN şeffaflığı önemlidir : Ajanslar kanunen aktif olarak ifşa edilemez. Ancak – günlüğe kaydetmeme sorunu göründüğü kadar basit değildir. Potansiyel VPN’inizin geçmişte yetkililerle işbirliği yapıp yapmadığını ve bu gerçeği nasıl ve ne zaman ifşa ettiğini araştırmak için daha fazla zaman harcamalısınız.

https://siberci.com/siber-guvenlikcilerin-izlemesi-gereken-9-film/

ABD merkezli bir VPN kullanmayı iki kez düşünün : Vatanseverlik Yasası ABD’de hala ülkenin kanunudur. Sunuculara, VPN kullanıcı hesaplarına veya diğer verilere erişim talep edilebilir. Evet, hizmetin güçlü bir kayıt tutmama politikası varsa erişecekleri çok az veri olabilir, ancak neden Sam Amca’nın yetki alanı dışında bulunan bir hizmet seçmiyorsunuz? (Bu sizin için bir endişeyse, ABD’nin de istihbarat paylaşımı anlaşmaları yaptığı ülkelerden kaçınmak isteyeceksiniz.) 

  

ExpressVPN

  • IP adresi sayısı: 30.000
  • Sunucu sayısı: 160 konumda 3.000’den fazla
  • Eşzamanlı bağlantı sayısı: 5
  • Ülke/yargı yetkisi: Britanya Virjin Adaları
  • 94’ten fazla ülke
  • 1 yıllık planla 3 ay ücretsiz, ayrıca bir yıllık ücretsiz Backblaze bulut yedeklemesi  (sınırlı süreli teklif)

ExpressVPN, kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerinin hiçbir zaman günlüklerinin olmamasını sağlamak için oluşturduğu TrustedServer teknolojisi tarafından desteklendiğini söylüyor. Gizlilik dünyasında, ExpressVPN güçlü bir geçmişe sahiptir. Ayrıca VPN kurulum kılavuzlarının kalitesini ve SSS bölümündeki ayrıntılı bilgileri de beğendim

İncelediğim en iyi beş VPN hizmetinin geri kalanı gibi, ExpressVPN de VPN bağlantısının başarısız olması durumunda ağ verilerinin güvenli VPN tünelinin dışına sızmasını önleyen kullanışlı bir kill-switch özelliği sunar. Diğerlerinin aksine,  ExpressVPN  bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i destekler. Bu özellik ödeme sırasında ek bir gizlilik katmanı sağlar.

Surfshark

surfshark-2021-en-iyi-vpn (1)
  • Sunucu sayısı: 3.200 artı
  • Sunucu konumu sayısı: 65
  • Yargı Yetkisi: Britanya Virjin Adaları
  • İki yıllık bir plan için ayda 2,49 ABD doları (%81 indirim)

Surfshark’ın  ağı bazılarından daha küçük olsa da  , VPN hizmeti bunu özellikleri ve hızı ile telafi ediyor. Sunduğu en büyük kazançla başlayalım: sınırsız cihaz desteği. Tüm evinizi veya ofisinizi Surfshark’ın VPN’sinde çalıştırmak istiyorsanız, kaç tane cihaza sahip olduğunuz veya bağlı olduğunuz konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca yazılımının bir parçası olarak kötü amaçlı yazılımdan koruma, reklam engelleme ve izleyici engelleme sunar.

Diğer birçok VPN sağlayıcısının aksine Surfshark bir yıllık bir plan sunmuyor. İki yıllık planı için en iyi teklifi  ayda 2,49 ABD dolarıdır (önden yaklaşık 60 ABD doları ödersiniz). Altı aylık bir plan ayda 6,49 ABD dolarıdır (önceden yaklaşık 39 ABD doları) ve aylık planlar ayda 12,95 ABD dolarıdır.

Surfshark ayrıca kısıtlamaları aşmak ve çevrimiçi adımlarını daha dikkatli bir şekilde gizlemek isteyenler için tasarlanmış üç özel mod sunar. Kamuflaj Modu, VPN etkinliğinizi maskeler, böylece İSS’niz bir VPN kullandığınızı bilmez. Multihop, izinizi gizlemek için bağlantınızı birden çok ülke üzerinden atlar. Son olarak, NoBorders Mode “[sizin] Surfshark’ı kısıtlayıcı bölgelerde başarıyla kullanmanıza izin verir.” Sadece dikkatli olunmalıdır. Bu üç şeyden herhangi birini yapmak ülkenizde yasa dışı olabilir ve ciddi cezalarla sonuçlanabilir. 

NordVPN

nord-vpn-2021-yilinin-en-iyi-vpn

NordVPN  , VPN hizmeti alanında en tanınmış markalardan biridir. Ağ üzerinden altı eşzamanlı bağlantıyla cömert bir eşzamanlı bağlantı sayısı sunar. NordVPN ayrıca farklı bir VPN bağlantısı seviyesi arayanlar için özel bir IP seçeneği sunar. NordVPN, bir kill-switch özelliği ve Tor’a VPN özelliği sunar. 

Şirketin iki yıllık VPN abonelik planının maliyeti ayda 3,75 ABD dolarıdır (tek seferde 90 ABD doları faturalandırılır). Bu fiyat çoğu rakipten daha düşük, ancak bir yıllık plan (ayda 4,92 $ veya toplam 59 $) ve aylık plan (ayda 11,95 $) için sürünüyor. Ancak 30 günlük tam bir geri ödeme politikası var. 

ProtonVPN

ProtonVPN’i hız testi yaptığımda, VPN olmadan ölçülen ortalama hızlara kıyasla etkileyici derecede küçük %9,6 hız kaybı gördüm. Daha da etkileyici olanı, Proton’un 55 ülkede 1.259 sunucudan oluşan nispeten küçük bir sunucuya rağmen bu hızlara ulaşmasıdır. ExpressVPN gibi Proton da incelediğimiz VPN’lerin çoğundan daha pahalı. Buna rağmen, ProtonVPN’in yüksek güvenlik standartları ve şeffaflık politikası, bu VPN seçeneğini fiyatına değer hale getirebilir. 

Trafiğinizi güvenli bir özel sunucu sığınağı üzerinden gönderme seçeneklerinin yanı sıra, ProtonVPN’in şeffaflık politikalarını seviyorum: Rutin olarak yayınlanan denetimlerle tamamen açık kaynaklıdır. Ayrıca, diğer bazı VPN’ler tarafından hala kullanılan PPTP ve L2TP gibi bazı daha zayıf güvenlik protokollerinin kullanımını ortadan kaldırdığı için mobil uygulamasını önerebilirim.

IPVanish

IPVanish, eğlenceli, yapılandırılabilir arayüzüne sahiptir. Çok platformlu esnekliği, Netflix dostu bir VPN bulmaya odaklanan kişiler için de idealdir. 

IPVanish VPN’nin benzersiz bir özelliği ve benim ilgimi çeken özelliği, VPN’nin bir zamanlar XBMC olarak bilinen açık kaynaklı medya akış uygulaması Kodi’yi desteklemesidir. Herhangi bir ciddi medya hayranı, Kodi veya XBMC’yi bir medya oynatıcıda kullanmış veya kurmuştur ve entegre IPVanish Kodi eklentisi, dünya çapında medyaya erişim sağlar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir