Müzik Dinlemek İçin En İdeal Akustik Hoparlörler 2020

Her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcı sayısı ile beraber birçok yenilikte hayatımıza girmiş bulunmakta. Müzik dinlemek için birçok uygulama ve telefonların kendi müzik çalıcı uygulamaları mevcut.


gramofon-nedir

19.Yüzyılın İcadını 21.Yüzyılın Teknolojisiyle Buluşturduk

Her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcı sayısı ile beraber birçok yenilikte hayatımıza girmiş bulunmakta. Müzik dinlemek için birçok uygulama ve telefonların kendi müzik çalıcı uygulamaları mevcut. Ve bu uygulamalardan milyonlarca insan yararlanıyor. Peki dinlenen müziklerin kalitesini tam anlamıyla işitebiliyor muyuz? Bu durumu daha iyi hale getirmek için çok sayıda seçenek mevcut. Ama hepsi alışılmış veya çok pahallı teknolojiler.

Ama Acoustibox sizlere inanılmaz bir teknoloji ile beraber akustik hoparlör sunuyor. Bu akustik hoparlör hem hesaplı hem kullanışlı hemde dinlediğiniz müzikleri 3 kat daha sesli ve akustik bir şekilde dinlemenize olanak sağlıyor. Acoustibox, sizler için 19.yüzyılın icadını  21.yüzyıl teknolojisi ile harmanladı. Peki bahsettiğimiz bu teknoloji nedir? İlk olarak sizlere ilham aldığımız noktayı açıklayalım.

19.Yüzyılın İcadı Gramofon nedir ?

Gramofon, fonograf adı altında ilk olarak 1877 de Thomas Edison tarafından üretime başlanmıştır. Gramofona benzer aletlerde çalınan çizilmeye dayanıklı sert plaklardır. Ses dalgalarının titreştirdiği bir iğnenin izler oluşturarak kayıt yaptığı ve kalıp olarak kullanılan yumuşak yüzeyli balmumu plaklar aracılığıyla üretilirdi. Ayrıca günümüzde gramofonlar çok şık ve güzel bir dekorasyon ürünüdür.

Pikap ile Gramofon Arasındaki Fark Nedir?

Pikap ile gramofon arasındaki farklar denildiğinde ilk akla gelen fark, gramofonun sadece taş plak çalabiliyor olmasıdır. Pikaplar ise taş plak, 45’lik plak ve 33’lük plak olmak üzere hepsini çalabilen cihazlardır. Bu nedenle de günümüzde de yeni modelleri üretilmektedir. Taş plak çalma özelliğine sahip gramofonları sadece antikacılarda bulmak mümkündür. Fiyat olarak oldukça yüksek tutarlara satılırlar.

Acoustibox: Akustik Hoparlör Nedir?

İstediğiniz her yerde hiçbir güç kaynağına gereksinim duymadan akustik hoparlör ile müziğin keyfini çıkarın. Müziğin sesini üç kata kadar güçlendiren Acoustibox gramofon gücünü tamamen akustik prensiplerden alıyor.

Favori müziklerinizi Acoustibox ile hiç bir elektrik, batarya ya da bluetooth bir hoparlöre ihtiyaç duymadan dinleyebilirsiniz . Tek yapmanız gereken, telefonunuzu her telefon modeli için uyumlu olan ahşap dock üzerine yerleştirmeniz.

Dekorasyon için taş plak çalma özelliğine sahip gramofonları bulmak, hem bütçe hem de zaman gerektiren bir uğraştır. Acoustibox akustik hoparlörler sadece kulaklarınızı değil evinizi, ofisinizi  süslemek için ideal bir dekorasyon eşyasıdır. Birçok farklı renk ve model seçeneğini arasından beğendiğinizi seçebilirsiniz.

En Uyumlu Akıllı Telefonlar:

Apple: iPhone 6 – 6 Plus, iPhone 6S – iPhone 6S Plus, iPhone 7 – 7 Plus, iPhone 8 – 8 Plus, iPhone X – iPhone XS – iPhone XS Max – iPhone XR – iPhone 11 – iPhone 11 Pro – iPhone 11 Pro Max

Samsung: Galaxy S serisi

Boyutlar: Uzunluk: 24.5cm Genişlik: 15cm Yükseklik: 40cm


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir