Bir Programcıyla Randevuya Çıkmak İçin 10 Sebep

Programcılar ve geliştiriciler yaşamak için uygulamalar , yazılımlar, web siteleri ve daha fazlasını oluştururlar. Bunu hissettikleri gibi yapmazlar - çoğu zaman bir müşteri veya işverenleri için bir şeyler yaratırlar.


programciyla-cikmaniz-icin-10-sebeb

Peki, hiç bir programcıyla randevuya çıkmayı denediniz mi?

Evet, ciddiyiz! 

Programcılar mantıklı ve duygusal düşünen insanlardır. 

Bir Programcıyla Randevuya Çıkmanın Eğlenceli Olmasının 10 Nedeni

1-)Programcı Mantıklı Düşünür.Drama Azalır.

Programlamadaki en yaygın yapı taşlarından biri if-else yapısıdır. Bunlardan birini yazdığınızda, iki kod bloğu eklersiniz. Verilen değer true olursa , if bloğunun içindeki kod çalışır. Aksi takdirde, else bloğundaki kod şöyle çalışır:

<php 
$mutluluk=0;
if($mutluluk=="Sen")
{
$mutluluk++;
}else
{
$mutluluk--;
}
?>

Programcılar neden ve sonuç hakkında düşünmeyi bilirler. 

Dahası, programlama çok şey izlemenizi gerektirir ve hepsini temiz bir şekilde göstermemek hızlı bir şekilde karmaşaya dönüşebilir. Kod yazarken, programcılar satırları düzenli bir şekilde görüntülemek için uygun girinti kullanmalıdır. Değişken isimleri açık olmalıdır, böylece onları karıştırmazsınız. Programlamadaki ayrılmış / özel karakterler her zaman tutarlıdır.

2-)Programcılar Empati Kurmayı Bilir

Programcılar ve geliştiriciler yaşamak için uygulamalar , yazılımlar, web siteleri ve daha fazlasını oluştururlar. Bunu hissettikleri gibi yapmazlar – çoğu zaman bir müşteri veya işverenleri için bir şeyler yaratırlar. Ve bunlar katı gereksinimlerle birlikte gelir.

Bu, programcıların belirli kullanıcıları akılda tutarak ürünler oluşturduğu anlamına gelir. Bir uygulama oluşturmadan önce, onu kimin için oluşturduğunuzu bilmeniz gerekir. Örneğin, yaşlı bir kitleye yönelikse , basit görseller kullanmalı ve menüleri karıştırmaktan kaçınmalıdır. Düzenli olarak diğer insanlarla çalışmak, çoğu programcının ortalamanın üzerinde bir empati seviyesine sahip olduğu anlamına gelir.

Bunun sizin için anlamı, sizin küçük tuhaflıklarınızı ve tercihlerinizi anlayacağıdır. Tıpkı bir müşterinin bir uygulamanın belirli bir tasarımı dahil etmesini istemesi gibi, sizde zaman zaman farklı bir davranış isteyebilirsiniz. Benzersiz ihtiyaçlarınızı aptal gibi atmazlar .Herkesin kendi gereksinimleri olduğunu bilirler. Ve sizi etkileyebilecek bir karar verirken dikkatli davranırlar.

3-)Programcılar Her Zaman İş Sahibi Olacaklar

Birisiyle çıkarken, umarım en azından onlarla birlikte küçük bir gelecek düşünüyorsundur. Ve çok az insan işsiz veya düzenli olarak işsiz olan biriyle çıkmak ister. Muhtemelen, bir programcı gördüğünüzde , bu konuda herhangi bir sorun yaşamazlar .

Programlama işleri çoğu sektörde talep görmektedir ve nasıl kodlanacağını bilmek günümüz dünyasında çok değerli bir beceridir. Eğer çıktığınız programcı iyi bir programlama pozisyonuna sahipse, eğer zor durumda kalırlar ve işten çıkarılırlarsa, becerilerini kolayca yeni bir şirkete aktarabilirler.

4. Programcı Temizliğin Değerini Bilir

Programlamada, çöp toplama, bir program tarafından artık ihtiyaç duyulmadığında kullanılan belleğin temizlenmesini ifade eder. Bilgisayarların sınırlı miktarda belleği vardır, bu nedenle kullanılmayan belleği yığına, kullanımı bekleyen bir havuza geri döndürmek önemlidir. Bu olmadan, özensiz programlama ve optimize edilmemiş kodlara ve bellek sızıntılarına yol açabilir (ki bu büyük bir sorundur) .

programcilar-ve-temizlik
programcilar-ve-temizlik

Bu nedenle, programcıların kendilerini nasıl temizleyeceklerini bilmeleri şaşırtıcı değildir. Çöp toplama, bulaşıklarını temizleme, çöpü çıkarma, yerde kıyafet bırakmama ve daha fazlası anlamına gelir.

5-)Programcılar Açıklama Yapma ve Hataları Düzeltme Konusunda İyidirler

Bir programcı gördüğünüzde, bilgisayarınıza tekrar bakmak için o aile üyesine ulaşmak zorunda kalmayabilirsiniz. Programcılar modern teknolojiyi son derece iyi anlarlar ve normalde diğer insanlara düzeltilmesi saatler süren karmaşık programlarda hata ayıklamak için kullanırlar. Yazıcınızı çalıştırmak veya akıllı telefonunuzu etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmak , bir programcı için küçük bir iştir.

İyi kodlamanın bir diğer ayağı açık iletişimdir. Bu genellikle kodlarında yorum bırakan programcılar tarafından gerçekleştirilir. Bir işlevin çalışmasını özetlemek veya kafa karıştırıcı olabilecek bir kod bloğunu açıklamak için daha fazla bilgi eklemek üzere bir yorum kullanabilirsiniz. Ancak bariz fonksiyonlar hakkında yorum eklemek gereksizdir.

Bunu romantizme çeviren programcılar iletişimde mükemmeldir. Hayatın önemli meseleleri hakkında konuşmaktan mutluluk duyarlar. Ama günleri hakkında her ayrıntıyla sizi şaşırtmayacakları ayrı bir gerçektir.

6-)Programcı için Uyumluluk İlk Kuraldır

Neredeyse tüm programcılar bir sürü uyumluluk sorunları ile uğraşmak zorundadır. Bir web sitesinin internet Explorer 8’de iyi göründüğünden emin olur veya Android uygulamalarını eski bir sürümde test eder, programcılar uyumluluğun bir zorluk olabileceğini en iyi anlayanlardır.

programci-icin-uyumluluk
programci-icin-uyumluluk

Ancak bu onları daha iyi sizin için iyi bir aday yapar. Gerçekçi olmayan beklentileri yoktur.Yazılım bilgisi ile uyumluluğun en önemli yönünün içeride olduğu anlayışı ortaya çıkar. Sonuçta, programcılar çevrimiçi tanışma sitelerinin mükemmel eşleşmenizi bulmasına yardımcı olan algoritmaları geliştirirler 🙂 .

7-) Programcı Dilinizi Anlayabilir

Sadece bir sözlü dil konuşabilseler de, çoğu programcı çeşitli programlama dillerinde akıcı konuşur. Web geliştiricileri , en iyi web sitelerini oluşturmak için çoklu biçimlendirme ve programlama dillerini bilmek zorundadır . Mobil uygulamalar oluşturmak için de çok sayıda dil gerekir .

Programcılar hızlı öğrenirler ve geçmişte öğrendiklerini hala hatırlarken yeni diller öğrenirler. Ayrıca, birkaç ( C gibi ) hariç , modern programlama dilleri düzenli olarak bir şekilde gelişir. Bu, mevcut standartlara uymak hayati önem taşır.

Bunun, programcılara aşk dilinizi göreceli olarak kolay bir şekilde anlama ve konuşma yeteneği vermesi şaşırtıcı değildir. İster kaliteli zamana, ister özel bir armağana, ister parlak kelimelere yanıt verin, sevgiyi sizin için önemli bir şekilde iletmek için ellerinden geleni yaparlar. Ve kim bilir? Belki de yeni başlayanların programlama dilini öğrenmenize yardımcı olabilirler .

9 -) Programcılar Başladıkları İşi Bitirir

Döngüler bir diğer hayati programlama temelidir. Programcıların bir dizi koşul belirtmesine izin verir ve koşullar artık doğru oluncaya kadar kodu döngü içinde sürekli olarak çalıştırırlar. Do-while döngüleri, örneğin , kodu en az bir kez çalıştırın ve ardından bir koşulu yeniden çalıştırmadan önce doğru olup olmadığını kontrol edin.

while (HediyeAldinMi == false) {
  CalismayaDevam();
}

Bir ailişkiye başladıktan veya sizin için bir şey üzerinde çalıştıklarında koşulları biliyorlar ve yerine getirilene kadar durmuyorlar. Programcılar için asla pes etmek yok.

9-) Pogramcı == Sabır Taşı

Programcılar kod yazmak için çok zaman harcarlar, ancak kodları düzeltmek için daha fazla zaman harcarlar.Programcılar saatlerce yazılımlarını hata ayıklamak ve her şeyi ortadan kaldıran küçük hatalar aramak için zaman harcayabilirler. Bu, gelişimin son derece sinir bozucu bir parçası olabilir, ancak bu nedenle müstakbel sevgilinizin sabırlı bir kişi olduğundan emin olabilirsiniz.

programci-ve-sabir
programci-ve-sabir

Bir düşünün: Bir programcıyla çıkıyorsanız, muhtemelen eksik bir noktalı virgül için yüzlerce satır kod aramışlardır. Bu tür bir bağlılık, çoğundan daha sabırlı oldukları anlamına gelir . Hazırlanmak için birkaç dakika daha beklemek, bir kod denizindeki eksik bir karakteri avlamakla karşılaştırıldığında sorun olmayacaktır.

10-)Eğer (Aşk == Doğru)

Programcıların iyi bir seçenek olduğuna ikna oldunuz mu? Her gün ustalaştıkları ve kullandıkları becerileri, sosyal becerileri ile harmanlamayı başarıyorlar. Mantıksal düşünme, empati ve etkili öğrenme, bir ilişkide değerlidir. Tüm bu niteliklere sahip başka bir mesleği başka bir yerde bulmak çok zor. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir