Geleceğin Makale Uygulaması GetPad’in Mucidi İle Söyleşi

Kendisinin geliştirmiş olduğu GetPad adlı uygulaması ile makale yazarları için güzel bir platform olacağını düşündüm ve kendisine " CodesCaptain topluluğu için küçük bir soru-cevap yapabilir miyiz?" şeklinde bir mesaj attım.


getpad-nedir

Bugün sitemizde paylaştığımız makalelerin aksine sizi azimli bir yazılımcı ile tanıştırmak istiyorum. Öncelikle ben nasıl tanıştım biraz ondan bahsedeyim.

Kendisini Linkedin’de paylaştığı bu paylaşım ile tanıdım:

Kendisinin geliştirmiş olduğu GetPad adlı uygulaması ile makale yazarları için güzel bir platform olacağını düşündüm ve kendisine ” CodesCaptain topluluğu için küçük bir soru-cevap yapabilir miyiz?” şeklinde bir mesaj attım. Sağolsun bizi kırmadı ve ufak bir soru-cevap yaptık. Eğer bu tarz soru-cevap paylaşımlarının gelmesini isterseniz yorumlarda lütfen belirtin.

GetPad Nedir?

Türkiye’de bugüne kadar eksikliği hissedilen bir soruna çözüm olarak geliştirilen Getpad, blog, makale yazarlarını veya okuyucuları bir araya buluşturmayı sağlıyor.


Uygulamaya kaydolduğunuzda ister blog,makale yazın isterde düşüncülerinizi paylaşın veya yazarlarınblog, makale yazılarını okuyun onları takip edin, yazar puanı verin. Profilinizdeki biyografiden  ekhakkınızda detaylı portfolyo oluşturup kullanıcıların sizi daha iyi tanımasını sağlayın.

Şuan altyapısı hazır olan ödeme özelliği sayesinde 100 okunma sayısında 6 Tl ücret kazanma imkanı sunacaktır(şuan aktif değil).Yazarlar veya kullanıcılar ile mesajlaşın takipçilerinize renkli hikayeler paylaşın. Yeni nesil insanlık yararına kurulmuş sosyal medya uygulamasıdır Dünya üzerinde mobil alanda ilktir.

GetPad Uygulamasının Mucidi ile Ufak Bir Soru-Cevap

Soru: Cihan Alp Aygün Kimdir?

Cihan Alp Aygün: 17 yaşında lise öğrencisi yazılımcı geliştirmeyi üretmeyi spor yapmayı seven birisi

Soru: 1 Günün nasıl geçer?

Cihan Alp Aygün: Sabah 7.30 da uyanırım sabah koşusuna çıkarım kahvaltı yaptıktan sonra ait olduğum yer olan
bilgisayarımın başına geçerim kullanıcıların geri bildirimlerini inceleyip ona göre geliştirmeler yaparım
maillerimi kontrol ettikten sonra Getpad’de bulunan sorunları tespit edip test ederim, kullanıcı dostu olmasına özen göstermeye çalışırım bu vakte kadar saat 13.00 oluyor ara veririm bu saatler içerisinde.

Öğünümü yerim tekrardan işin başına oturmam 15.00 bulmakta yazılım sürecine başlarım 19.00 a
kadar bu süreçte devam etmekte 20.00 da ağırlık antrenmanımı yaparım 21.00 dan sonra kendime
vakit ayırırım film ve benzeri şeyler ile ilgilenirim.

Soru: Yazılım ile Nasıl Tanıştın? Hangi diller ile içli dışlısın?

Cihan Alp Aygün: Yazılım ile tanışmam 11 yaşımda oldu babamın web sitesinden dolayı yanlış hatırlamıyorsam 5.Sınıfyaydım www.****.com adı ile WordPress üzerinden web sitesi açmıştım burada android oyunlar paylaşıyordum nasıl indirilir gibisinden indirme linklerini koyuyordum aynı zamanda YouTube’da videolar çekip web sitesine yönlendiriyordum 4000 binden fazla abone sayım vardı aylık ziyaretçi 100
bini buluyordu o dönemlerde popülerdi . Html Css kullanarak kodlamıştım. Şuan Java ve Kotlin ağırlıklı geliştiriyorum Mobil olarak ilerlemek istedim çünkü web sitesinden keyif alamıyordum.

Soru: Getpad Nedir? Getpad fikrine nasıl ulaştın?

Cihan Alp Aygün: Getpad kısacası blog makale yazarları ile okuyucuları buluşturun sosyal medya uygulaması. Diğer uygulamalardan kapsamlı ve daha gelişmiş bir medya şuan aktif olmasada belli bir okunma sayısını geçmiş yazarlara 6 TL ücret ödeme imkanı sağlamakta. Getpad fikrine 2018 yılından itibaren düşünüyordum ve o yıllarda tasarımını hazırlamıştım. Bir ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıktı ben blog makale yazısı yazmak istiyordum ama web sitesi açmak istemiyordum bende bunu mobile aktardım.
Şuan inanın yazamıyorum genellikle geliştiriciler kendi uygulamalarını kullanamazlar ilgilenmekten geliştirmekten fırsatları olamaz.

Soru: Getpad ile hangi boşluğu tamamlamayı düşünüyorsun?

Cihan Alp Aygün: Getpad ile insanlığın içerisinde büyüyen yazarlık duygusunu ve düşüncelerini dile getirmelerini sağlıyoruz. Bence en büyük boşluk yazmak isteyipte yazamamak ama Getpad sayesinde bu mümkün.

Soru: Getpad’in Hedefi Nedir?

Cihan Alp Aygün: Getpad ile binlerce ve milyonlarca yazarın okuyucunun hayatına dokunmak. Geniş bir kitleye erişebilmek.

Soru: Özellikle Senin yaşındaki yazılıma yeni başlamış insanlara tavsiyen nedir?

Cihan Alp Aygün: Hiçbir zaman pes etmesinler hergün yeni bir sistem geliştirmeye çalışsınlar bu işin püf noktası pratik pratik pratik. Sen sus başarın ses çıkarsın ! Ses çıkarabilmesi içinde çok çalışın.


CodesCaptain Topluluğu Adına

Öncelikle bu soru-cevap için Cihan Alp Aygün‘e teşekkür ederiz. Umarım bu tür genç güzel insanlar birçok güzel insana örnek olacaktır. Ayrıca bu yazıyı okuyan kişi eğer seninde geliştirdiğin uygulaman var ise mail ile bana ulaşırsan seninlede soru-cevap yapmak isteriz 🙂

codescaptain@gmail.com


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir