Yeni Sponsorumuz SecroMix Kimdir?

2019 yılında kurulan SMSK Bilgi Teknolojileri ve Ticaret Şirketi, bilgi güvenliği ve iş sürekliliği alanında öncü Ar-Ge, entegrasyon ve danışmanlık şirketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


secromix-kimdir

2019 yılında kurulan SMSK Bilgi Teknolojileri ve Ticaret Şirketi, bilgi güvenliği ve iş sürekliliği alanında öncü Ar-Ge, entegrasyon ve danışmanlık şirketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Müşterilerine uçtan uca çözümler sağlayan SMSK, güvenlik teknolojisi araştırma-geliştirme alanında da faaliyetlerine devam etmektedir.

SMSK, birlikte çalıştığı kuruluşlara teknoloji tedariği, danışmanlık, eğitim ve personel desteği gibi imkanları bir çatı altında sunarak, siber güvenlik ile ilgili her konuda katkı sağlamaktadır. SMSK, SecroMix markasıyla, uç nokta güvenliği, veri kaybı önleme, SIEM, SOC, yazılım güvenliği, yedekleme ve felaket kurtarma altyapı çözümlerini alanlarında müşterileriyle iş birliği yaparak gerçekleştirmektedir.

SMSK, endüstrinin gelişiminine katkı sunmayı ve global pazarda yer almayı hedeflemektedir.

SecroMix Siber Güvenlik Eğitimleri

Güvenli Yazılım Geliştirme Eğitimleri

Modern dünyada, yazılım geliştirme sürecinde bir geliştirici, etkileşim protokollerinin uygulanmasında ve savunmasız çerçevelerin kullanımında programlama dillerinin özellikleriyle ilişkili çok sayıda güvenlik açığını kabul edebilir.

Kurs, OWASP Top 10’daki ana güvenlik açıklarını inceler ve bu güvenlik açıklarını kullanarak tehditlerin nasıl uygulanacağına ve yazılım geliştirme sürecinde bu güvenlik açıklarının nasıl ortadan kaldırılacağına dair örnekler verir. SDLC sürecini, yazılım geliştirme sırasında güvenlik açığı tespitini ve ortadan kaldırmayı örneklerle tanımlar. 

Web Uygulamaları Güvenliği Eğitimi

Kursun amacı web uygulama geliştiricilere güvenlik açıklarını belirlemeyi, projeye yönelik risklerini değerlendirmeyi ve bunları çeşitli yollarla ortadan kaldırmayı öğretmek.

Kursta kod güvenliğini analiz etmek için kullanılan araçlar, güvenli geliştirme uygulamaları (Secure SDLC) , güvenlik açıklarını beyaz ve kara kutularla belirleme, OWASP Top-10 güvenlik açıkları anlatılacaktır. 

TCP / IP Ağ Güvenliği Eğitimi

Ağ güvenliği konularının pratik çalışmasına odaklanan, kuruluşların bilgisayar ağlarının güvenliğinden sorumlu uzmanlar için kapsamlı bir eğitim programı.

Bu program, kurumsal ağları korumanın modern mekanizmaları ve araçları, IP ağlarının protokol ve hizmetlerinin güvenlik açıkları, TCP / IP tabanlı ağlarda saldırı uygulama mekanizmaları, güvenli protokoller üzerinden IPSec, SSL, SSH ve kurumsal ağlarda kullanılan uygulama yazılımlarının açıkları hakkında temel eğitim sağlar. 

Aktif Ağ Cihaz Güvenliği Eğitimi

Aktif Ağ Cihaz Güvenliği kursları, ağ teknolojilerinin ve protokollerinin genel güvenlik sorunlarını, bunların belirli işletim sistemlerinde veya ağ ekipmanında uygulanmasının derinlemesine incelenerek açıklamaya odaklanır. Bu durumda, kablosuz ağlar ve IP telefonu gibi belirli alanlar ayrı ayrı ele alınır.

Ağ Güvenliği bölümünün bir diğer önemli bileşeni, kurumsal ağları korumak için geleneksel olarak kullanılan çevre koruması, güvenlik analizi ve saldırı algılama gibi güvenlik teknolojileridir. 

Linux Güvenliği Eğitimi

Linux’un güvenli yapılandırmasının pratik yönlerini ve işletim sisteminin temeline dayanan çalışma ortamını, verileri korumayı ve saldırı girişimlerini önlemeyi amaçlayan standart mekanizmaları, araçları ve teknikleri öğreten eğitimlerdir.

Linux İşletim sistemini güvenli bir şekilde kurmak, kullanmak ve gerekli yapılandırmaları yapmak kursun temel amacıdır. 

Microsoft Sistem Güvenliği Eğitimi

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’un güvenlik yapılandırması, verileri korumak için gerekli sistemleri araçları ve teknikleri öğreten eğitimlerdir.

Microsoft İşletim sistemini doğru bir şekilde kurmak, kullanmak ve gerekli güvenlik yapılandırmaları yapmak kursun temel amacıdır

Oracle Veritabanı Güvenliği Eğitimi

Oracle , veritabanı yönetim yazılımının en büyük üreticilerinden birisidir. Bu kursta Oracle veritabanı güvenliğini nasıl verimli bir şekilde yöneteceğinizi, Oracle ağ ortamınızı nasıl yapılandıracağınızı ve veritabanı bakımını nasıl gerçekleştireceğinizi öğreneceksiniz.

MS SQL Sunucu Veritabanı Güvenliği Eğitimi

Temel SQL Server veri tabanı güvenlik kavramlarını kimlik doğrulama ve yetkilendirme yoluyla nesnelere erişimi yönetimini, ağ ortamında nasıl yapılandırma olması gerektiğini ve bakımının nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

Diğer birçok siber güvenlik eğitimi için tıklayın…

SecroMix Siber Güvenlik Hizmetleri

Sızma Testi / Penetrasyon Testi / Pentest Hizmeti

Doğal olarak, davetsiz bir misafir iyi kilitlenmiş bir kapıyı açmak için aylar harcamak istemez, ancak güvenliğin öncelikli olmadığı bilgi sistemlerinde zayıf noktaları ve güvenlik açıklarını arayacaktır. Küçük gibi görünen güvenlik açıkları büyük sorunlarına neden olabilir ve sisteminizin tehlikeye girmesine neden olabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmanın ve azaltmanın en iyi yolu sızma testleri yaptırmaktır.

Şirket veya firmanızın olası tehlike, ihlalleri önlemek ve mevcut güvenlik kontrollerini her bir saldırgana karşı güçlendirmek ve savunmasını en üst düzeye çıkartmak için SecroMix ekibi, özel ağ altyapısını ve uygulamalarını hedefleyen çok aşamalı bir saldırı planına dayanan Sızma testi hizmetleri vermektedir.

ISO 27001 Danışmanlık Hizmetleri

Gelişmiş. Olgunlaşmış. Teslim etmeye hazır. Yeni bir ISO uygulamasını yönetmeniz gerekiyorsa mevcut uyumluluğunuzu da korumanız gerekir, uyumluluklarınızı sorunsuz hale getirmek için size yol göstereceğiz.

GÜVENLİK OPERASYON MERKEZİ 
(SOC)

SOC, tek bir pencerede bir BT altyapısının tüm güvenlik perspektifini gören ve yönetimini sağlamaktan başka bir şey değildir. Tehditleri etkin bir şekilde belirlemek ve böylece ortadan kaldırmak için gereken süreyi azaltmak için gerekli tüm bilgilere sahip olacaktır. Bu basitçe merkez noktasıdır, güvenlikle ilgili tüm bilgilerin çekirdeğidir. SOC, sürekli algılama, tehditler hakkında eyleme geçirilebilir istihbarat toplama, güvenlik açıklarını anlama ve hatta daha fazla rapor oluşturma yeteneği sağlar.

İletişim

Merkez

Adres:

SMSK Bilgi Teknolojileri ve Tic. Ltd. Şti.
Yakuplu Mh, 67.Sk, No:4/13, Beylikdüzü, Istanbul

Telefon:

+90 850 241 84 25
+90 532 410 10 82

E-posta:

info@secromix.com

Güney Afrika Ofis

Adres:

Rialto, Mews Sandton, 2063, Johannesburg, Gauteng, South Africa

Telefon:

+27 76 717 44 75
+27 74 336 39 90

E-posta:

info@secromix.co.za

secromix-logo

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir