Programcı, Geliştirici ve Hacker Arasındaki Farklar

Programcı, bilgisayar kodunu kullanarak sorunları çözebilen kişidir. Temel betiklerle “iyi” olmaktan, herhangi bir dile mutlak hakim olmaya kadar geniş bir beceri seviyesine sahip olabilirler.


Programcı, Geliştirici ve Hacker Nedir?

hacker-ve-programci
Programcı, Geliştirici ve Hacker Arasındaki Farklar
  • Programcı, bilgisayar kodunu kullanarak sorunları çözebilen kişidir. Temel betiklerle “iyi” olmaktan, herhangi bir dile mutlak hakim olmaya kadar geniş bir beceri seviyesine sahip olabilirler.
  • Hacker, bilgisayarları programlayarak bir şeyler yapan kişidir. Bu, terimin orijinal ve en saf tanımıdır, yani bir fikriniz vardır ve çalışmasını sağlamak için bir şeyi “hacklersiniz”. Aynı zamanda, işlevselliklerini önemli ölçüde değiştirmek için birşeyleri değiştiren insanlar için de geçerlidir.
  • Geliştirici, resmi olarak eğitilmiş bir programcıdır. Sadece problemleri çözmezler veya bir şeyler yaratmazlar, bunu bir dizi tasarım ve uygulama ilkesine uygun olarak yaparlar. Bunlar; performans, sürdürülebilirlik, ölçek, sağlamlık ve güvenliktir.

Programcılar kod kullanarak sorunları çözer, Hacker bir içerik oluşturucu / tamirciliktir ve Geliştirici yalnızca sorunları çözmeyen, aynı zamanda resmi olarak eğitilmiş bir programcıdır.

Geliştiricilerin, bilgisayar korsanlarının ve programcıların ortak noktası kod kullanarak sorunları çözmeleridir.

Programcı, Geliştirici ve Hacker Arasındaki İlişkiler

programci-ve-hacker-arasindaki-farklar.
Programcı, Geliştirici ve Hacker Arasındaki Farklar

Birbirleriyle şu şekilde ilişki kuruyorlar:

Tüm bilgisayar korsanları ve geliştiriciler programcıdır.
Birçok programcı ve hatta geliştirici, bilgisayar korsanları olarak kabul edilecek kadar yaratıcı değildir.
Birçok programcı ve hatta bilgisayar korsanları, geliştirici olarak kabul edilecek kadar eğitimli veya deneyimli değildir.
İdeal olarak, üçü de, yani bir hacker olarak kabul edilebilecek kadar yaratıcı olmak için çaba gösterecektir, ancak yazılımı tasarlamaktan ziyade resmi bir eğitim ve deneyime sahip …

Ancak çok yaratıcı olmasanız ve / veya büyük uygulamalar düzgün bir şekilde oluşturmak için eğitim ve / veya deneyime sahip olmasanız bile, yine de bir programcı olmaktan gurur duymalısınız.

By DANİEL MIESSLER


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

1
1 puan
Ahmet Kaptan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir